14 yaş altı çocuklar uzun zaman sonra sokağa çıktı

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 14 yaş altı çocuklar, uzun bir aradan sonra sokağa çıktı.

Marmaris

Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında alınan önlemler nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 14 yaş altı çocuklar, bugün saat 11.00’de sokağa çıktı. Çocuklar 4 saat boyunca sokakta vakit geçirecek. Diyarbakır’da saat 11.00’den itibaren ebeveynleriyle sokağa çıkan çocuklar, park ve yeşil alanlara akın etti.

Diyarbakır’da çocuklar parklara koştu

İrili ufaklı parkları dolduran çocuklar, aileleri gözetiminde kurallara da uyarak, doyasıya eğlenmenin tadına vardı. Merkez Kayapınar ilçesindeki Tema Park’a annesiyle gelen 11 yaşındaki Melis Lavin Güçlü, uzun süre evde kaldıkları için çok sıkıldığını belirtti. Sokağa çıkma serbestliği kararı ile parka koştuklarını anlatan Güçlü, “Canımız çok sıkılmıştı. Dışarıya çıkınca bayram havası gibi oldu.” dedi.

Elazığ’da çocuklar bisiklet sürdü topla oynadı

Elazığ’da da 14 yaş altı çocuklar, uzun bir aradan sonra ilk defa sokağa çıktı. Çocuklar, sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde taktıkları maskelerle, parklarda bisiklet sürdü ve topla oynadı. Çocuklardan 9 yaşındaki Kaan Enis Genel, koronavirüsten dolayı uzun süredir dışarı çıkamadığını aktardı. Genel, “Ailem beni 4 saat boyunca gezdirecek. Bu süre içinde bisiklet süreceğim. Bize verilen süreyi iyi değerlendireceğim. Kurallara da uyacağım. Maske ve eldivenimi taktım.” diye konuştu.

Mardin

Mardin’de çocuklar parkta oynadı

Mardin’de aileleri ile saat 11.00’den itibaren sokağa çıkan çocuklar, sosyal mesafe kuralına uygun şekilde park ve yeşil alanlara koştu. 11 yaşındaki Furkan Sezik sokakta oyun oynamayı çok özlediğini söyledi.

Antalya’da çocuklar yeşil alanlara koştu

Antalya

Antalya’da saat 11.00’den itibaren aileleri ile sokağa çıkan çocuklar, sosyal mesafe kuralına uygun şekilde park ve yeşil alanlara koştu. Kentin özellikle deniz manzaralı parklarında aileleriyle yürüyüş yapan, oyunlar oynayan çocuklar gönüllerince eğlendi.

Konyaaltı ilçesindeki parkta ailesiyle oynayan 7 yaşındaki Azra Özden, dışarıya çıktığı için çok mutlu olduğunu, evde kaldığı dönemde annesiyle ders çalıştığını belirtti. 7 yaşındaki Aysima Koç da dışarıda çiçeklerin açtığını görünce çok mutlu olduğunu söyledi.

Muğla’da sahil yolları çocuklara açıldı

Muğla’da sahil yolu çocuklar için açıldı

Bodrum’da sahil yollarında ve parklarda çocuklar aileleriyle keyifli vakit geçirdi. Marmaris’te meydanlar, plajlar ve sahil yürüyüş yolları çocuklara açıldı. Çocuklar ve aileleri dışında meydan, plaj ve sahil yürüyüş yollarına izin verilmedi. İçmeler plajı, Uzunyalı Plajı ve yürüyüş yollarında çocuklar bisiklet sürdü, parklarda oynadı.

Fethiye’de çocuklar, Beşkaza Meydanı’nda ve bisiklet yollarında bisiklet sürdü. Parklarda da yoğunluk oluşturan çocuklardan bazılarının maske taktığı görüldü. Yaşı küçük çocuklar aileleriyle yürüyüş yaptı.

Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Milas, Yatağan ilçelerinde de çocuklar sokağa çıkmanın keyfini doyasıya çıkardı.

Burdur’da da çocuklar park ve bahçelere koştu

Burdur’da kentin özellikle park ve bahçelerinde aileleriyle koşup oyunlar oynayan çocukların, yoğunluk oluşturduğu görüldü. Maske takarak ve sosyal mesafeye uyarak, parklardaki oyun alanlarını dolduran çocuklar, renkli görüntüler oluşturdu.

Burdur Belediyesi ekipleri de kentin çeşitli noktalarında çocuklara ve ailelerine maske dağıttı. Isparta’da park ve bahçelerden çocukların sesleri yükseldi. Aileleriyle güzel vakit geçiren çocuklar, bisiklete bindi, top oynadı.

Kaynak: AA