18 yaşındaki kargo çalışanı Furkan Celep yaşamına son verdi

Kocaeli Darıca’da bir kargo firmasında çalışan 18 yaşındaki Furkan Celep, “iş hayatının kendisine çok yorucu geldiğini” yazdığı notu paylaştıktan sonra yaşamına son verdi.

Furkan Celep

Edinilen bilgilere göre; Kocaeli Darıca Pirireis Mahallesi Yelkenkaya Caddesi üzerindeki falezlerin bulunduğu alanda bir kişinin cansız bedenini gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri ölen kişinin Furkan Celep olduğunu belirledi.

İtfaiye ekipleri Furkan Celep’in cenazesini Sahil Güvenliğe ait botla kıyıya çıkardı. Araştırma yapan ekipler, bir kargo firmasında çalışan Furkan Celep’in sosyal medya hesabından intihar edeceği yönünde not paylaştığı bilgisine ulaştı.

‘Bir araba, bir ev uğruna yıllarımı harcamak istemiyorum’

Celep, sosyal medyasında paylaşarak geride bıraktığı notunda, bir içki veya bir madde etkisinde olmadığını, bunalımda veya depresyonda olmadığını belirtti. Celep’in notunda şu ifadeleri dikkat çekti: “Bir araba, bir ev veya herhangi bir şey uğruna yıllarımı aylarımı harcamak istemiyorum. İş hayatı bana çok yorucu geliyor.”

Sosyal medya Twitter’da Furkan Celep’in ölümü gündem oldu. Başta gençlik örgütleri olmak üzere çok sayıda kişi #FurkanCelep etiketiyle Celep’in ölmeden önce bıraktığı notu paylaşarak, gençleri umutsuzluğa ve intihara sürükleyen sisteme tepki gösterdi.