’21. Yüzyılda İklim Krizi’ kitabı yayınlandı

HABER MERKEZİ –  Dr. Baran Bozoğlu’nun en güncel bilimsel verilerle hazırladığı ‘21. Yüzyılda İklim Krizi, Paris Anlaşması ve İklim Değişikliğine Uyum’ kitabı çıktı.

Dr. Baran Bozoğlu’nun ilk kitabı “21. Yüzyılda İklim Krizi Paris Anlaşması ve İklim Değişikliğine Uyum” yayınlandı. Dorlion Yayınlarından çıkan kitap, 240 sayfadan oluşuyor. Kitap, internet üzerinden ve kitapçılardan temin edilebilecek. Kitabın açıklama bölümünde, 21. yüzyılın en büyük krizi iklim değişikliği sorunu gün geçtikçe her alanda kendisini daha fazla hissettirir hale geldiği belirtiliyor.

Kitabın açıklama kısmında, Türkiye’de her geçen gün artan obruklar, yağışlardaki sıklık ve şiddet artışı, kentte ve kırda ölümlere neden olan seller, sıcaklıklardaki aşırı yükseliş, ekosistemdeki anormallikler, sahillerde beklenmedik canlı türlerindeki artış, tarımsal üretimdeki tükeniş, kuraklık yaşandığı belirtiliyor. Açıklamada, artık iklim değişikliği yerine sorunu daha net ortaya koyan “iklim krizi” ifadesi kullanıldığına dikkat çekiliyor.

Kitapta iklim kriziyle ilgili sorulara Bozoğlu, en güncel bilimsel verileri çarpıcı olaylarla ortaya koyarak açıklık getiriyor.