4 kardeşin ölüm raporunda ‘siyanür’ tespiti

Adli Tıp Kurumu, evlerinde ölü bulunan 4 kardeşin siyanür zehirlenmesinden hayatını kaybettiğini, “Dikkat siyanür var” notunun en küçük kardeş Cüneyt Yetişkin’in yazdığını belirledi.

Olayın yaşandığı mahallede yapılan incelemeden – Arşiv

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, 6 Kasım 2019’da İstanbul Fatih’te Molla Gürani Mahallesi Oğuzhan Caddesi’ndeki bir dairede Cüneyt (48), Oya (54), Kamuran (60) ve Yaşar Yetişkin (56) kardeşlerin cansız bedeninin bulunmasıyla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Adli Tıp otopsi raporlarını savcılığa gönderdi

Olayın ardından ön otopsi raporunu hazırlayan ve ölümlerin siyanürden kaynaklandığını tespit eden Adli Tıp Kurumu, detaylı incelemeleri tamamlayarak otopsi raporlarını savcılığa gönderdi. Adli Tıp Kurumunun incelemesinde, ölümlerin siyanür zehirlenmesinden kaynaklandığı belirtildi.

‘Dikkat siyanür var’ notu en küçük kardeşin yazdığı tespiti

Savcılığının talebi üzerine, kardeşlerin toplu olarak ölü bulunduğu evin kapısına asılı “Dikkat siyanür var” notunu da inceleyen Adli Tıp Kurumu, Oya Yetişkin’in yazdığı tahmin edilen bu notun, en küçük kardeş Cüneyt Yetişkin tarafından yazıldığını tespit etti.

Savcılığın, olayın meydana geldiği evde bulunan bir sıvının inceleme raporunu beklediği öğrenilirken, soruşturmanın raporlar tamamlandıktan sonra sonuçlanacağı bildirildi.

AA – İSTANBUL