40. İstanbul Film Festivali çevrimiçi sürüyor

40. İstanbul Film Festivali “Mayıs Gösterimleri” çevrimiçi sürüyor. Uluslararası festivallerden merakla beklenen 9 film izleyicisiyle çevrimiçi buluşacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 40. İstanbul Film Festivali’nin “Mayıs Gösterimleri” çevrimiçi sürüyor. 16 Mayıs’a kadar sürecek Mayıs Gösterimlerinin ilk bölümü filmonline.iksv.org’da gerçekleştiriliyor. Gösterimlerin biletleri ise passo.com.tr’de satışa açıldı.

İkinci bölüm 20 Mayıs’ta

1 Nisan’da başlayan ve 29 Haziran’a kadar sürecek festivalin Mayıs Gösterimleri’nin ikinci bölümü ise 20 Mayıs’tan itibaren yine filmonline.iksv.org’da gerçekleşecek. İstanbul Film Festivali’nde uluslararası festivallerden merakla beklenen 9 film, filmonline.iksv.org’da çevrimiçi olarak izlenebilecek.

Mayıs Gösterimleri arasında 2021 Berlin Film Festivali’nde Gümüş Ayı–En İyi Yardımcı Oyuncu Ödülü kazanan, Bence Fliegauf’un “Orman – Seni Her Yerde Görüyorum“, yine Berlin Film Festivali’nde Gümüş Ayı–Jüri Ödülü kazanan “Bay Bachmann ve Sınıfı”, Sundance’ten İzleyici Ödüllü belgesel “Ateşle Yazmak”, Fildişi Sahili’nin kısa listeye kalan Oscar adayı “Kralların Gecesi” ve Pedro Almodóvar’ın Jean Cocteau’nun aynı oyunundan uyarladığı iki filmi, “İnsan Sesi ve Sinir Krizinin Eşiğindeki Kadınlar” da yer alıyor.

Festival programına film.iksv.org/tr/program linkinden ulaşılabilir.

Yeni1Mecra