5 gündür kayıp olan Pınar Gültekin’in cansız bedeni bulundu

Muğla’nın Ula ilçesinde, 5 gündür haber alınamayan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in cansız bedeni Menteşe İlçesi’nde ormanlık alanda bulundu.

Gültekin ile en son görüldüğü belirtilen Cemal Metin Avcı’nın gözaltına alındığı, cinayeti itiraf ettiği öne sürüldü.

Muğla’nın Ula İlçesi’nde Akyaka Mahallesi’nde tek başına yaşayan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin (27), 16 Temmuz’da Menteşe ilçesindeki alışveriş merkezine gitmek için evinden ayrıldı. Aynı gün ablası Sibel Gültekin ile telefonla görüştükten sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. Bunun üzerine ailesi Akyaka Jandarma Komutanlığına kayıp bildiriminde bulundu.

Akyaka Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Gültekin’i bulmak için çalışma başlattı. Abla Sibel ve anne Şefika, Akyaka Jandarma Komutanlığı’na gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Gültekin’in yakınları, iyi haber alabilmek için gün boyu burada bekledi.

Cenazesi varilin içinde toprağa gömülü bulundu

Gültekin’i bulmak için yürütülen çalışmalar Menteşe İlçesi Gülağzı mevkisindeki ormanlık alanda yoğunlaştırıldı. Arama sonucunda Gültekin’in cenazesi bir varilin içerisinde toprağa gömülü halde bulundu.

Gültekin’in öldürülmesiyle ilgili Cemal Metin Avcı gözaltına alındı. Avcı’nın Gültekin’i öldürüp, cenazesini varil içinde ormanlık alana gömdüğünü itiraf ettiği öne sürüldü.

Kaynak: AA