5 ilde bazı mahalle ve beldelerde karantina uygulaması kararı

Çanakkale’de bir belde ve köyde, Karaman’da bir beldede, Balıkesir ve Sinop’ta birer mahallede, Sakarya’da 9 apartman 35 evde, karantina uygulanmasına karar verildi.

Sinop’ta bir mahalle Kovid-19 tedbirleri kapsamında karantinaya alındı Fotoğraf: AA

Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Karabiga beldesi ile Örtülüce köyünde Kovid-19 salgınında artış yaşanması üzerine, yayılımını engellemek ve toplum sağlığını korumak amacıyla 10 gün süreyle karantina uygulanmasına karar verildi. Bunun üzerine jandarma ekiplerince söz konusu belde ile köyün girişlerinde önlem alındı.

Karaman’da bir belde karantinaya alındı

Karaman’da merkeze Sudurağı Beldesinde pozitif vakaların görülmesi ve temaslı sayısının fazla olması nedeniyle 23 Şubat itibarıyla ikinci bir karara kadar beldenin karantina altına alınmasına karar verildi. Alınan kararlara uymayan vatandaşlar hakkında adli ve idari işlem uygulanacağı bildirildi. 

Balıkesir’de bir mahalle karantinada

Balıkesir’in İvrindi ilçesine bağlı Haydar Mahallesi’nde bazı kişilerin Kovid-19 testlerinin pozitif çıktığı belirtildi. Mahallede çok sayıda temaslı kişinin de bulunması üzerine, salgının yayılımını önlemek amacıyla karantina kararı alındı.

Sakarya’da 209 kişi karantinaya alındı

Sakarya Valiliği’nden Valilikten yapılan açıklamada, “İl genelinde bugün itibariyle 9 apartman, 35 müstakil ev olmak üzere toplam 44 birimde 209 kişi karantinaya alınmıştır.” ifadesi kullanıldı. 

Sinop’ta bir mahalle karantinada

Sinop’un Boyabat ilçesine bağlı Oğlakçılar köyü Okçu Mahallesi’nde bazı vatandaşların Kovid-19 testlerinin pozitif çıktığı belirtildi. Virüsün yayılmasını önlemek amacıyla söz konusu mahallede karantina uygulamasının başlatıldı. Mahalleye giriş ve çıkışların ikinci bir duyuruya kadar kapatıldığı duyuruldu.

Kaynak: AA