8 yaşındaki çocuğun ölümüyle ilgili 2 tutuklama

Diyarbakır’da 8 yaşındaki Muhammed Veli Dümez’in metruk bir evde öldürülmüş olarak bulunması olayı ile ilgili gözaltına alınan 6 kişiden 2’si tutuklandı.

Diyarbakır’ın Çınar İlçesi’nde Başalan Mahallesi’nde metruk bir evde yüzü parçalanmış halde bulunan Muhammed Veli Dümez’in ölümü ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Olayla ilgili daha önce gözaltına alınıp serbest bırakılan çocuğun halası H.T, halasının oğulları E.T. ve Ö.F.T, gelini B.T. ve S.O. ile çocuğun dayısı V.T. jandarma ekiplerince yeniden gözaltına alındı.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen çocuğun halası H.T. ve S.O. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, E.T, Ö.F.T. ve B.T. ise savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Öldürülen çocuğun dayısı olduğu belirtilen V.T’nin jandarmadaki işlemleri ise sürüyor.

Olay

Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı kırsal Başalan Mahallesi’nde oturan 8 yaşındaki Muhammed Veli Dümez 21 Ocak’ta kaybolmuştu. Mahalle sakinlerinin arama çalışması sonucunda Dümez, metruk bir evde ölü bulunmuştu.

AA – DİYARBAKIR