9 ülkeden dönen vatandaşların tahliyesi tamamlandı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 9 Avrupa ülkesinden dönen 2 bin 807 vatandaşın tahliye işlemlerinin tamamlandığını bildirdi.

Avrupa ülkelerinden dönen vatandaşlar servislerle karantinada kalacakları yurtlara götürüldü – AA

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, twitter hesabından 9 Avrupa ülkesinden Türkiye’ye dönen vatandaşlara ilişkin paylaşımda bulundu. Oktay, 9 Avrupa ülkesinden dönen 2 bin 807 vatandaşın tahliye işlemlerinin saat 06.00 itibarıyla tamamlandığını bildirdi.

Vatandaşların 14 gün boyunca misafir edilecekleri KYK yurtlarına yerleştirildiğini belirten Oktay, “Yurtlarda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun belirlediği kurallar çerçevesinde barınma, beslenme, sağlık ve güvenlik dahil ihtiyaçların karşılanmasına ilişkin tüm tedbirler alınmıştır.” dedi.

Oktay, ayrıca tahliye esnasında karantina şartlarına aykırı uygulamalarla ilgili inceleme ve soruşturma başlatıldığını kaydetti. Oktay, tüm operasyonun iki gün gibi kısa bir sürede başarıyla tamamlandığını ifade etti.

Avrupa ülkelerinden dönen vatandaşlar için, İstanbul Güngören’deki Fatih Sultan Mehmet Öğrenci Yurdu, Florya Kız Yurdu ve Başakşehir’de bulunan Kanuni Sultan Süleyman Öğrenci Yurdu boşaltılmıştı. Kocaeli’deki Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Canfeda Hatun Öğrenci Yurdu ile 4 öğrenci yurdu daha yurtdışından gelen yolcular için boşaltıldı.