92 yaşındaki kadının failinin ‘üç hilalli dövmesi’ için müfettiş atandı!

İçişleri Bakanlığı, Aydın’da öldürülen 92 yaşındaki kadının failinin üç hilal dövmesinin “görülmesinde bir ihmal ya da kasıt bulunup bulunmadığının soruşturulması için” iki başmüfettiş görevlendirildiğini duyurdu.

Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde yaşayan 92 yaşındaki Hanım Pınarlı komşusu olduğu belirtilen Aytu Çetin tarafından tecavüze uğradıktan sonra katledilmişti. Yakalanan failin adliyeye götürülürken yer aldığı bir fotoğraftaki üç hilal dövmesi ise sosyal medyada çok konuşuldu.

Bahçeli: Tertip mi gerçek mi araştırılsın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter hesabından, “92 yaşındaki bir hanımefendinin ırzına ve hayat hakkına musallat olan canavarın gözaltına alındığı esnada, kameralara yansıyan bileğindeki üç hilal dövmesi ise dikkat çekmiştir. Bunun bir tertip mi yoksa gerçek mi olduğu bütün yönleriyle araştırılması hayati bir zorunluluktur” ifadelerini kullandı.

Bakanlık 2 müfettiş görevlendirdi

Bahçeli’nin açıklamasından sonra harekete geçen İçişleri Bakanlığı, “Dövmenin görülmesinde bir ihmal ya da kasıt bulunup bulunmadığının soruşturulması için iki başmüfettiş görevlendirildiğini duyurdu.

Bakanlığın açıklamasında, “Aydın’da, 92 yaşındaki bir kadının canice işlenen bir cinayet sonrasında hayatını kaybetmesinin ardından, failin adliyeye kelepçeli bir şekilde götürülmesi esnasında elindeki dövme görüntüsünün yansıması ile ilgili olarak herhangi bir ihmal ya da kasıt bulunup bulunmadığının soruşturulması için bakan onayı ile bir Mülkiye Başmüfettişi ve bir Polis Başmüfettişi görevlendirilmiştir” denildi.

MA