ABB’den ‘tam kapanma’ süresince sokak hayvanlarına 100 ton besin desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), tam kapanma döneminde sokak hayvanlarına toplam 100 ton besin desteği sağlayacağını açıkladı.

Fotoğraf: Ankara Büyükşehir Belediyesi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, salgın nedeniyle 17 günlük tam kapanma süreci boyunca sokak hayvanlarının yanında olacaklarını belirtti. Yavaş, “Kentimizde yaşayan can dostlarımızın sağlığı ve beslenmesi için daima çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

“Başkent’te her can değerlidir” diyen Yavaş, birçok iş yerinin kapalı ve sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu bu süreçte sokaktaki canlarının aç kalmasın diye 30 mesai arkadaşlarının 14 araç ile toplam 100 ton mama desteğinde bulunduğunu belirtti.

‘Hayvanların tedavisinde de mesaimiz devam edecek’

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner Şube Müdürü Mustafa Şener, Mavi Göl’de yapılan besleme çalışmalarına katıldı. Şener, sokak hayvanlarına sadece 30 Nisan’da toplam 7 ton mama desteğinde bulunduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Ankara genelinde sokak hayvanları besleme çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Ayrıca 7/24 acil müdahaleye ihtiyaç duyan sokak hayvanlarının tedavisinde de mesaimiz devam edecek.” dedi.

Yeni1Mecra