Abdülkadir Selvi, ABD’yi kandırmak için ‘Hocam Türkiye’ye dön artık’ demiş

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, 2013’te Fetullah Gülen’e yönelik övgülerin yer aldığı yazısıyla ilgili açıklama yaptı: “FETÖ’yü ABD’nin kontrolünden çıkarmak için yazılmıştır.”

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, 9 aralık 2013’te Yeni Şafak’ta Fetullah Gülen için yazdığı “Hocam Türkiye’ye Dön Artık” başlıklı yazısı üzerine sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Yazısında, Gülen için “Hazret-i Ebubekir’in gösterdiği dirayete benzer bir şekilde dönüp başımıza gelseniz hocam” ifadesini kullanan Selvi, yaptığı açıklamada “9 Aralık 2013 tarihli, ‘Hocam Türkiye’ye dön artık’ başlıklı yazım Sayın Erdoğan’ın 15 Haziran 2013 tarihinde yaptığı Türkiye’ye dön çağrısından sonra FETÖ’yü ABD’nin kontrolünden çıkarmak için yazılmıştır. FETÖ, Türkiye’de olsa bugün yeri cezaevi olurdu, Pensilvanya değil” dedi.

Selvi söz konusu yazısında, “Öğrendim ki Hocam, sizin de ağlamaktan gözleriniz şişmiş. Bilin ki sizde gözyaşları, bizde kalbimize damlayan kan damlaları oldu.” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Gazete Duvar