Açlık grevindeki avukatlar için imza kampanyası

Bir grup hukukçu, aydın, yazar, siyasetçi, gazeteci, insan hakları savunucusu, cezaevinde açlık grevinde olan avukatlarla dayanışma için imza kampanyası başlattı.

Av. Ebru Timtik ve Av. Aytaş Ünsal

Adalet talebiyle cezaevinde açlık grevi başlatan avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal ile müvekkilleri Didem Akman ve Özgür Karakaya’nın taleplerinin yerine getirilmesi için dayanışma çağrısında bulunuldu. Bu amaçla internet üzerinden bir imza kampanyası başlatıldı. Kampanyaya yüzlerce kişi imza atarak destek verirken hazırlanan metinde, hükümete de taleplerin karşılaması için çağrı yapıldı.

Hak ve adalet talebi

Metninin devamında şu çağrıda bulunuldu: “Öncelikle temel hakları ve adaleti sağlamakla yükümlü olan devlete bu sorumluluğunu derhal ve öncelikle Ebru, Aytaç, Özgür ve Didem şahsında olmakla birlikte, herkes için yerine getirmesi çağrısında bulunuyoruz. Dostlar, yükselttiğiniz hak ve adalet talepleri milyonlarca kalbi, vicdanı etkiledi. Geniş kesimlerin mücadele kararlılığı ile bir araya gelmesini sağladı. İbrahim’i eylemine ara vermeye ikna eden bu bir araya gelişleri, şimdi Helin’in, Mustafa’nın, İbrahim’in acılarına başka acılar eklenmeden genişletme, yayma ve yeni yol – yöntemlerle ilerletme zamanıdır.”

Çağrı metninin sonunda dayanışmaya katılmak ve hazırlanan ortak metne imza atmak isteyenler için de aşağıdaki adres verildi:
https://www.change.org/p/t-c-adalet-bakanli%C4%9Fi-t%C3%BCm-insanlar-hak-adalet-ve-ya%C5%9Fam-i%C3%A7in-bir-imza-hep-birlikte-biz-kazanaca%C4%9Fiz