Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner görevden alındı

Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner görevden alınarak yerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz getirildi.

Yılmaz, insan hakları savunucu ve iş insanı Osman Kavala hakkında “Anayasal düzeni değiştirmek” ve “casusluk” suçlamalarıyla ikinci iddianameyi hazırlamıştı.

Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla atama kararları yayımlandı. Karara göre; Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner görevinden alınarak yerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz getirildi. Hasan Yılmaz, Gezi davasından beraat eden insan hakları savunucusu ve iş insanı Osman Kavala hakkında “Anayasal düzeni değiştirmek” ve “casusluk” suçlamalarıyla ikinci iddianameyi hazırlamıştı.

Diğer atama değişiklikleri ise şöyle; Sağlık Bakanlığı “Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) Çalışma Grubu” Mükemmeliyet Merkezi Komisyonu Üyeliğine Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sibel Aksu Yıldırım getirildi. Sağlık Bakanlığında açık bulunan Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcılığına Arif Çetin atandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdür Yardımcılığına vergi müfettişi Coşkun Çekiciler getirildi.