Adalet Bakanlığı bütçe görüşmeleri başladı

Fotoğraf: AA

HABER MERKEZİ – TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Adalet Bakanlığının 2020 yılı bütçe görüşmeleri başladı. Komisyonda, HDP’li milletvekilleri, tutuklu milletvekilleri ve belediye eşbaşkanlarının fotoğraflarının olduğu dövizleri taşıdı.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Adalet Bakanlığı’nın 2020 yılı bütçe görüşmeleri başladı. Komisyon toplantısı öncesinde HDP milletvekilleri partilerinin tutuklu milletvekilleri ve belediye başkanlarının fotoğraflarının yer aldığı dövizleri oturdukları sıralarının üzerine bıraktı. HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş,  “Ey gizli tanık geldiysen eğer 3 kere kürsüye vur’” yazılı karikatürü anlattı.

Fotoğraf: AA

Toplatıda CHP milletvekilleri de yanlarında getirdikleri “Hukuk öldü ekonomi iflas etti”, “Yargı bağımsızlığında 141 ülke arasında 104. sıradayız”, “Hukuk ne kadar güçlüyse ekonomi de o kadar güçlüdür” dövizleri gösterdi.  

AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan başkanlığında toplanan komisyonda, Adalet Bakanlığı, Ceza ve İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İş Yurtları Kurumu, Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler ve Savcılar Kurulu, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, Kişisel Verileri Koruma Kurumu bütçeleri ele alınıyor. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bakanlığının bütçesinin sunumuna başladı.