‘Adalet’ isteyen Şenyaşar Ailesi yine Urfa Adliyesi önünde

AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının saldırısında eşini ve 2 çocuğunu yitiren Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, “adalet” talebiyle dün Urfa Adliyesi önünde başlattıkları oturma eylemlerini bugün de sürdürdü.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının seçim çalışması sırasında Şenyaşar Ailesi fertlerine dönük işyeri ve hastanede gerçekleştirdikleri saldırılarda 4 kişinin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan olaya ilişkin açılan davanın 6’ncı duruşması 12 Mart’ta Malatya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam edilecek.

Saldırıda eşi Hacı Esvet Şenyaşar ile çocukları Adil ve Celal Şenyaşar’ı yitiren anne Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, görülecek duruşma öncesinde “adalet” talebiyle dün Urfa Adliyesi önünde oturma eylemi başlatmıştı.

Anne Emine ve oğlu Ferit Şenyaşar bu sabah yeniden adliye binasına önüne gelerek oturma eylemlerine ikinci gününde devam etti.

‘Gerekirse aylarca  ‘

Basın mensuplarına açıklamada bulunan Ferit Şenyaşar, babası ve 2 kardeşini öldüren kişiler tutuklanıncaya kadar oturma eylemlerini sürdüreceklerini ifade etti.

Dün hiçbir yetkilinin kendileriyle görüşmediğini paylaşan Şenyaşar, “Sonuç elde edinceye kadar gerekirse aylarca burada bekleyeceğiz” diye konuştu.

MA