Adana ve Ankara’da kadın cinayeti

Adana’da katledilen Zeliha Armağan’ın cenazesi yol kenarında bulundu. Ankara’da ise Özlem Özen evli olduğu erkek Çağlar Özen tarafından evinde silahla katledildi.

Urfa Emniyet Müdürlüğü’ne başvuran bir kişi, H.Ç. ve O.Ç’nin Adana’nın Pozantı ilçesinde otoyol kenarında 23 yaşındaki Zeliha Armağan’ı öldürdüğü ihbarında bulundu. Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; İhbar üzerine harekete geçen Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Pozantı-Akçatekir kara yolu kenarındaki uçurumda kadın cenazesi buldu. Cenaze, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

Polis, Suriye’ye kaçmaya çalıştıkları belirlenen şüpheliler H.Ç. ve O.Ç’yi ise Urfa’da gözaltına aldı. Şüphelilerin, Adana’ya gönderildiği bildirildi.

Evli olan O.Ç.’nin, ikinci eş olarak evlenmek istediği ancak kabul etmediği bahanesiyle Zeliha Armağan’ı uçurumdan atarak daha sonra da başını taşla ezerek katlettiği iddia edildi.

Ankara’da Özlem Özen katledildi

Ankara’da da Yenimahalle ilçesinde astsubay olduğu öğrenilen Çağlar Özen adlı erkek evli olduğu Özlem Özen’i ateşli silahla katletti. Çağlar Özen’in daha sonra intihar ettiği belirtildi.

Silah seslerinin duyulması üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. İtfaiye ekibinin kapıyı kırarak girdiği evde Özlem ve Çağlar Özen’in hayatını kaybettiği belirlendi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.