Adana’da bin kişilik Sahra Hastanesi kuruluyor

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar, koronavirüs salgınına karşı acil eylem planı çerçevesinde bin kişilik Sahra Hastanesi’nin hazırlıklarına başladıklarını belirtti.

TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi Fotoğraf: TÜYAP – Arşiv

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı acil eylem planı çerçevesinde Sahra Hastanesi kuracaklarını kaydetti. Twitter hesabından konuya ilişkin paylaşımda bulunan Karalar, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’ne kuracakları hastanenin hazırlıklarına başladıklarını belirtti. Hastanenin yaklaşık bin yataklı olacağını ifade eden Karalar, “Hiç gerek duyulmadan bu süreci atlatmak en büyük temennimiz.” dedi.

‘Halkımız çok duyarlı’

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar

Salgına karşı bütün özel, kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile müthiş bir diyalogla, birlikte mücadele ettiklerini söyleyen Karalar, “Halkımız da çok duyarlı. İkazlarımıza dikkat ediyor. O yüzden Adana’da vaka sayısı çok çok yüksek olmadı. Ama tabi ki tedbirli ve hazırlıklı olmalıyız. Olası vaka artışına hazırlanalım diye biz bir sahra hastanesi düşündük.” dedi.

‘Adana’da koronavirüs hastaları için şu an bin yatak boş’

Şu anda aldıkları bilgiye göre koronavirüs hastaları için Adana’da bin yatak boşluğu olduğunu belirten Karalar, ama bu bin yatak dolduğu zaman böyle bir yere ihtiyaç olacak. Şimdiden onu hazır hale getiriyoruz.” diye kaydetti.