Adana’da sağanak nedeniyle eğitime ara verildi

Fotoğraf: AA

Adana’da etkili olan sağanak nedeniyle bazı evlerde su baskını oluşurken, 4 merkez ilçede eğitime ara verildi.

HABER MERKEZİ – Adana’da sağanak nedeniyle oluşan su baskınlarında evlerinde mahsur kalan bazı vatandaşlar botla kurtarıldı. Kentte 4 merkez ilçede eğitime ara verildi.

Adana merkez Yüreğir ilçesi Şehit Erkut Akbay Mahallesi’nde sağanak nedeniyle bazı evleri su bastı. Evlerinde mahsur kalan vatandaşların ihbarı üzerine polis ve itfaiye ekipleri mahalleye geldi. Evlerinde mahsur kalan 9 kişi botlarla kurtarıldı. Sokak çıkışına kadar yaklaşık 100 metre botla taşınan vatandaşlar, daha sonra polis araçlarıyla yakınlarının evlerine götürüldü.

4 ilçede eğitime ara verildi

AA’nın geçtiği bilgiye göre; Vali Mahmut Demirtaş, merkez Çukurova, Seyhan, Yüreğir ve Sarıçam ilçelerindeki ilk, orta ve lise ile dengi okulların kentte devam eden sağanak nedeniyle bugün için tatil edildiğini söyledi. Demirtaş, sağanağın etkisini artırarak sürmesinin beklendiği bilgisi üzerine eğitime ara verme kararı aldıklarını belirtti.

Hatay’da yol çöktü

Hatay’ın Samandağ ilçesinde de sağanak nedeniyle Kapısuyu Mahallesi’ni ilçe merkezine bağlayan yol çöktü. Çökme nedeniyle yolda tek şeritten ulaşım sağlanıyor.