‘Adana’ya bölgesel havaalanı ile yeni bir travma yaratmayın’

Kapatılacağı iddia edilen Adana Havaalanı

HABER MERKEZİ – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, ‘Çukurova Bölgesel Havalimanı’ yapılacağı duyurusunun ardından ‘kapatılması ‘ iddiası gündeme gelen Adana Havaalanı ile ilgili açıklama yaptı. Barut, “Adana Havalimanı kapatılamaz, ülke ve Adana ekonomisine darbe vurulamaz” dedi.

Mersin sınırları içerisinde yapılacağı duyurulan Çukurova Bölgesel Havalimanı ile Adana Havaalanının kapatılacağı iddiaları gündeme gelmişti. Konuya ilişkin net bir açıklama yapılmasını isteyen CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, “Güzel Adanamızın eksikleri olmakla birlikte ihtiyacımızı karşılayan çok güzel bir havaalanı vardır. Adana’nın yeni bir havaalanına ihtiyacı yoktur. Adana Havalimanı, dünyanın en güvenli ve en rahat havaalanlarından biridir. Milyonlarca yolcunun kullandığı havaalanımız kapatılmamalıdır aksine genişletilip büyütülmeli, eksikleri giderilerek daha konforlu hale getirilmelidir” diye konuştu.

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut

‘Açıklama bekliyoruz’

Adana Havaalanı’nın kapatılma iddialarına karşı kamuoyuna açıklık getirilmesini isteyip sorunun çözülmesini isteyen CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut,  “Hükümet yatırımları konusunda üvey evlat muamelesi gören Adanamızın en gözde kurumlarından birisi olan Adana Havaalanı yine Çukurova Bölgesel Havaalanı adı altında komşu ilimiz sınırlarına yapılan havalimanı nedeniyle kapatılmak ve taşınmak istenmektedir. Mersin sınırlarına yapılacağı duyurulan ancak yapımı yılan hikâyesine dönen bölgesel havaalanı komşu ilimizin de sorunlarına çare değildir. Geçmişte ilimizden alınan ya da taşındırılmak zorunda bırakılan TRT, Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Bölge Mahkemeleri gibi kurum ve kuruluşlara bir yenisini eklemeyelim. Bu konuda Adana ilimize yeni bir travma daha yaratmamak için ilgili bakanlık ve hükümetten açıklama yapmasını bekliyoruz” diye konuştu.