Adliyede bayılan kanser hastası kadının tutuklaması kaldırıldı

İsviçre’den İstanbul’a dönen ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle hakkında tutuklama kararı verilen ağır kanser hastası Ayten Sarıkaya Kesler, yapılan itiraz ve hakimin kararını geri almasıyla kaldırıldı.

Ağır kanser hastası Ayten Sarıkaya Kesler adliyede bayılmış ve hastaneye kaldırılmıştı.

Facebook’ta yaptığı paylaşım nedeniyle hakkında “örgüt progapandası yapmak” ve “Cumhurbaşkanı’na hakaret” iddiasıyla gözaltı kararı verilen Ayten Sarıkaya Kesler, dün İsviçre’den geldiği İstanbul’da gözaltına alınmıştı.

Kesler, çıkarıldığı Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği tarafından hakkında tutuklama kararı çıkarılmıştı. Ağır kanser hastası olan Kesler, Bakırköy Adliye koridorunda bayılmış ve ambulansla hastaneye kaldırılmıştı.

Av. Gülizar Tuncer

Bugün Av. Gülizar Tuncer, Kesler’in tedavi ve ameliyat olduğunu gösteren belgeleri itiraz dilekçesiyle hakimliğe sundu. İtiraz üzerine tutuklama kararını veren hakim Alper Önal kararından dönerek tutuklamayı kaldırdı.

Öte yandan Kesler, gece ve gün boyunca Medical Park Hastanesi’nin acil servisinde gözetim altında tutuldu.

Av. Tuncer, “Müvekkilim durumu çok ağırdı. Cezaevine girmesi çok riskliydi. Hepsinin gözleri önünde fenalaştı, gece boyunca tansiyonu düşmedi. Doktor gözetimindeydi” diye konuştu. İSTANBUL