Afyonkarahisar Valiliği: Olayın toplumsal bir yanı bulunmuyor!

Afyon’da bir işçinin öldürüldüğü, iki işçinin de yaralandığı olaya ilişkin açıklama yapan Afyonkarahisar Valiliği, olayın çarpıtılarak yalan haberlere dönüştürüldüğünü, toplumsal bir yanının bulunmadığını savundu.

Afyonkarahisar Valiliği, resmi internet sitesinden Afyon’da Özkan Tokay’ın öldürüldüğü iki işçinin de yaralandığı olaya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Bugün bazı sosyal medya platformları ile PKK terör örgütü yandaşı haber sitelerinde ‘Afyonda Kürtlere yönelik saldırı’ başlığı altında iddialara yer verilmiştir.” denilerek, olayla ilgili haberler hedef gösterildi.

Olayın ilk belirlemelere göre, Dinar’da devam etmekte olan bir inşaatta çalışan işçiler ile inşaata komşu olan bir evde yaşayan aile arasında gürültü ve oluşan tozdan dolayı tartışma yaşandığının kaydedildiği açıklamada, tartışmanın kavgaya dönüşmesine müteakip olayın gerçekleştiği savunuldu.

Açıklamada, “1999 Van Erciş doğumlu Ö.T. isimli şahıs hayatını kaybetmiş, E.Ö. ve F.T. isimli iki vatandaşımız ise yaralanmıştır.” denilerek, olayın faili olarak değerlendirilen Ö.A.’nın yakalanması için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

‘Olay maksatlı çarpıtılıyor’

Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığının kaydedildiği açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Olayın inşaat işçileri ile inşaata komşu aile arasında cereyan ettiği, toplumsal bir yanının bulunmadığı anlaşılmıştır. Konunun bazı değişik sosyal medya platformları ve haber sitelerinde iddia edilen hususlarla bir ilgisinin bulunmadığı anlaşılmış olup, olayın sebebine ilişkin gösterilen gerekçelerin maksatlı olarak çarpıtılarak yalan haberlere dönüştürüldüğü tespit edilmiştir.”