Ağıralioğlu: Deprem ikazları dikkate alınmalı

İYİ Parti Sözcüsü Ağıralioğlu, depreme yönelik ikazların dikkate alınması gerektiğini belirterek, deprem politikalarının siyaset ve hükümetler üzerinden uygulanması gerektiğini söyledi.

İYİ Parti SÖzcüsü Yavus Ağıralioğlu – AA

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen deprem ve sonrasında yaşananları değerlendiren Ağıralioğlu, “ilim adamlarının” depreme yönelik ikazlarının dikkate alınması gerektiğini söyledi.

Ağırailoğlu, acılar üzerinden siyaset yapmak gibi bir münasebetsizlik içine girmeyeceklerini belirtti. Deprem sonrasında yardım inisiyatifinin çok geliştiğini savunan Ağıralioğlu, “Henüz istenen, özlenen seviyede olmasa da depremlerden edindiğimiz tecrübelerle deprem sonrası inisiyatifin gelişebildiğini teyit etmiş olduk aslında. Çok takdir edilecek bir şeydir.” dedi. Ağıralioğlu, deprem politikalarının siyaset ve hükümetler üzerinden uygulanması gerektiğini söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın açıkladığı “Orta Doğu Barış Planı” ile ilgili de görüşlerini paylaşan Ağıralioğlu, “Yüzyılın barış planı olarak takdim edildi. Ortaya çıka çıka Kudüs’ün İsrail’in başkenti olacağına dair bir rezalet çıktı. Kudüs Filistin’in başkentidir. İsrail o topraklarda işgalcidir.” diye konuştu.

Ağıralioğlu, “Hükümetin devlet adına yaptıkları iyi işleri desteklemeye, yanlış yaptıklarını tenkit etmeye, onlara uyarı vazifelerimizi sürdürmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.