Ahmet Davutoğlu: Siz Ankara’da aşireti kurmuşsunuz

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Erdoğan’ın dile getirdiği ‘aşiretleşmeyin’ sözüne göndermede bulunarak, ‘Aşireti Ankara’da kurmuşsunuz’ dedi.

Ahmet Davutoğlu, Erdoğan’a ‘aşirtleşme’ üzerinden yüklendi

Ankara’da partisinin il başkanları toplantısında konuşan Ahmet Davutoğlu, Erdoğan ve ailesini hedef alan açıklamalarda bulundu. Maliye Bakanı Berat Albayrak’a sert sözler sarf eden Davutoğlu, ‘Maliye Bakanı damadıyken aşiretleşmeyin demek abestir’ dedi.

‘Aşireti Ankara’da kurmuşsanız..’

Davutoğlu, AKP Genel Başkanı Erdoğan’a yüklenerek şunları söyledi:

““Cumhurbaşkanlığı makamıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı arasında kayınpeder damat ilişkisi olacak. Bakan Türk ekonomisini yerin dibine sokmasına rağmen hâlâ orada oturabilecek, sonra da ilçe başkanlarına, il başkanlarına, teşkilat mensuplarına  ‘aşiretleşmeyin’ diyeceksiniz. Aşireti Ankara’da kurmuşsanız, taşrada ne arıyorsunuz siz?”

‘Vatandaş sefalet içinde, yolsuzluk diz boyu’

Erken seçim konusuna da değinen Davutoğlu, “Ülkede vatandaşlarımız sefalet içindeyse yolsuzluk diz boyuysa, ülkenin onuru dışarıda yerle bir edilmişse biz her gün erken seçim istemeye devam edeceğiz” dedi.

TIKLAYIN: Davutoğlu: Bunların bildiği tek şey kapatmak

TIKLAYIN: Davutoğlu: AYM, parlamenter sistemin bir kurumuymuş, yeni bir sisteme ihtiyaç varmış. Yeni mi fark ettiniz bunu?

TIKLAYIN: Davutoğlu: Kobane soruşturmasını kimse istismar etmesin

TIKLAYIN: Ahmet Davutoğlu’ndan HDP’ye geçmiş olsun telefonu

TIKLAYIN: Erdoğan: Türkiye’nin diğer 80 vilayetinde demokrasi, hak, özgürlük adına ne varsa sizde de aynısı mevcut değil mi?

Haber Merkezi