Ahmet Necdet Sezer ‘ışıklar yanıyor’un nedenini açıkladı

Eski Cumhurbaşkanı ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Ahmet Necdet Sezer, geçtiğimiz günlerde büyük tartışmalara neden olan AYM üyesi’nin ‘ışıklar yanıyor’ paylaşımına açıklık getirdi.

Eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ‘ışıklar yanıyor’ tartışmasını değerlendirdi

Anayasa Mahkemesi’nin eski başkanı Sezer, TELE 1 kanalından Merdan Yanardağ’a konuştu.

İçişleri Bakanlığı ve AYM üyesi Engin Yıldırım arasında geçen “ışık” polemiğine ilişkin konuşan Sezer, Ankara’daki kamu kurumlarının ışıklarının neden açık olduğunu açıkladı.

TELE1 canlı yayınında yapılan açıklamaya göre Sezer, “13 Ekim Ankara’nın başkent oluşunun 97. yılıydı, bu yüzden Ankara’da tüm kamu kurum ve kuruluşlarının ışıkları açıktı” dedi.

‘Işıklar yanıyor’ tartışması

Geçtiğimiz Salı akşamı AYM üyesi Engin Yıldırım, kişisel Twitter hesabından Anayasa Mahkemesi’nin fotoğrafını paylaşarak ‘ışıklar yanıyor’ diye yazmıştı.

Anayasa Mahkemesi Binası – Arşiv: AA

Ardından İçişleri Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından Yıldırım’ın paylaşımına karşı yanıt olarak ‘bizim ışıklarımız hep yanıyor’ mesajı geldi.

Sosyal Medya atışmalarının ardından Hükümet ve AYM tarafından karşılıklı açıklamalar yapılırken, AKP’li yetkililer Engin Yıldırım’ın paylaşımını ‘darbe’ tehdidi olarak algıladıklarını belirttiler.

Anayasa Mahkemesi’nin dün yaptığı toplantıdan ise Engin Yıldırım ve yaptığı paylaşımla ilgili herhangi bir açıklama çıkmadı.

Paylaşımını sildi

AYM üyesi Engin Yıldırım’ın büyüyen tartışmalar üzerine Twitter hesabındaki ilgili paylaşımı sildiği tespit edildi.

Haber Merkezi