Ahmet Şık hakkında resen soruşturma

TİP Milletvekili Ahmet Şık hakkında, katıldığı bir yayında “…Bu devlet katil….” dediği iddiasıyla hakkında resen soruşturma başlatıldı.

Şık, yargılanacaksa eksik tespit yaptığı için olması gerektiğini söyleyerek, “Çünkü devlet seri cinayetler işleten bir katildir.” dedi.

TİP Milletvekili Ahmet Şık

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, TİP Milletvekili Ahmet Şık’ın katıldığı bir televizyon programında söylediği iddia edilen sözler nedeniyle hakkında resen soruşturma başlattı. Soruşturmaya gerekçe gösterilen, Şık’ın söylediği iddia edilen sözler şu şekilde:

 “Şunu açıklıkla ifade edeyim mi, eğer AKP, bu iktidar bloğu vatansever ve ben terörist isem, onlar gibi vatansever olmaktansa teröristlerin başımın üzerinde yeri var…. o iktidarı zayıflatacak her türlü politika, bu iktidarın köpek dişlerini kıracak i, azı dişlerini  çekecek herşey meşrudur”

Şık: Devlet seri cinayetler işleten bir katil

Hakkında soruşturma başlatılmasına ilişkin sosyal medya hesabı Twitterdan paylaşımda bulunan Şık, şu ifadeleri kullandı: “Devlet katil sözlerim nedeniyle eleştirileceksem/yargılanacaksam eksik tespit yaptığım için bu olmalı. Çünkü devlet seri cinayetler işleten bir katildir. Hiçbir devlet yoktur ki elinde kan olmasın.”

Yeni1Mecra