Aile Bakanı, koruma altındaki çocuğu teşhir etti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, 23 Nisan dolayısıyla koltuğunu devrettiği çocuğu, koruma altında olduğunu açıklayarak teşhir etti ve Ramazan ayı nedeniyle çikolata vermemeyi olağan gösterdi.

Fotoğraf: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Twitter hesabı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bakanlık koltuğunu ilkokul öğrencisi 10 yaşındaki Azad’a devretti. Ancak Bakan Yanık, Azad’la ilgili gizli kalması gereken kişisel bilgileri kameralar önünde açıkladı. Bakan Yanık Azad’ı, devlet korumasında çocuk evlerinde kaldığını söyleyerek, teşhir etti.

Ramazan ayı nedeniyle çikolata ikram etmedi!

Yanık daha sonra Ramazan ayı olduğu için çikolata ikram etmemeyi olağan gösterdiği şu ifadeleri kullandı: “Tabi Ramazan olduğu için bir şey ikram edemedik. Azadla biraz önce sözleştik biz. Ramazandan sonra aynı evde kaldığı koruma evinde kaldığı 5 arkadaşıyla beraber bize misafir olarak gelecek, çikolata ve çay hakkımızı o zaman kullanacağız.”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sosyal medya hesabı Twitter‘dan yapılan paylaşımda da teşhir devam etti. Söz konusu paylaşımda “Çocuk evlerimizde bir kahraman yetişiyor… 23 Nisan’da Bakanlığı, gelecekte polis abilerine meslektaş olmak isteyen Azad yavrumuza devrettik. Çok da yakışıklı oldu.” denildi.

Bakan Yanık’ın koruma altındaki çocuğu teşhir etmesi ve Ramazan gerekçesiyle çocuğa çikolata ikram etmemesine sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi. Gösterilen tepkilerden bazıları şöyle:

Yeni1Mecra