AKP Gençlik Kollarının ‘sen kimsin’ paylaşımına tepki

AKP Gençlik Kolları’nın “sen kimsin?” videolu paylaşımına çok sayıda kişi, kadın cinayetlerine, işsizliğe, atanamayan öğretmenlere, öldürülen çocuklara, maden işçilerine, intiharlara dikkat çeken yanıtlarıyla tepki gösterdi.

AK Parti Gençlik Kolları, sosyal medya hesabı Twitterdan “Sen kimsin?” sorusuyla videolu paylaşım yaptı. “Gençsin daha yeni başlıyorsun işin çok derdin çok ama asla yalnız değilsin” cümlesiyle başlayan görüntülerde, padişah isimleri ve Kara Fatma, Aziz Sancar, Necmettin Erbakan, Naim Süleymanoğlu gibi birçok isim yer alıyor.

Video, “Sen Türkiye’sin ümmetin umudusun sen Recep Tayyip Erdoğansın” sözleri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüntüsü ve konuşmasıyla sona eriyor.

‘Ben İpek Er’in annesiyim’

Videolu paylaşımdaki “Sen kimsin?” sorusuna ise kadın cinayetleri, intiharlar, işsizlik, atanamayan öğretmenler, öldürülen çocuklar gibi yaşanan bir çok olay ve soruna dikkat çeken cevapların yer aldığı paylaşımlarla tepki gösterildi. Paylaşımların bazıları ise şöyle;

“Ben ataması yapılmayan Sosyal Bilgiler Öğretmeni Hasan Songur’um. Manisa’da bir fabrikada iş cinayetinde yaşamımı yitirdim! 25 yaşındaydım!”

“Ben, Edirne’de 5 yıl önce dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’dan kanser ilaçlarının temini için yardım isteyen ama bunun karşılığında utanmazca, onursuzca avucuna para sıkıştırılan Dilek Özçelik’im”

“Ben Ceylan’ım. Parçalarımı annem eteğine topladı.”

“Ben Muharrem, babam sırtında taşıdı kilometrelerce ölü bedenimi.”

“Çocuklarına bir lokma götüremediği için çaresizlikten kendini yakan adamım ben”

“Ben kimiyim ak partiden torpilim olmadığı için işe giremeyeceğim bir gencim. İnsanca yaşamak isteyen bir gencim. Ayda 100 gr et yesem mutlu olurum et gördüğümüz yok. İhale aldınız herhalde boş laf bunlar.”

“1 yıl önce kesinleşmiş cezası olmasına rağmen serbest dolaşan Mehmet Kaplan tarafından 13 Ağustos’ta kemerle dövülüp intihar süsü verilip 4. kattan atılarak öldürülen Duygu Delen’im”

“Atamasını yapmadığınız için inşaatta çalışmak zorunda kalıp pres makinesinde sıkışarak can veren genç öğretmen Hasan Songur’um”

“Ben, Çorlu tren kazasında ‘Benim torunumu iki parça çuval gibi diktiler!’ diyen dedeyim.”

“Ermenek maden katliamında kaybettiğim oğlumun cenazesine yırtık lastik ayakkabıyla katılıp, ardından önce kahrından sonra koronadan ölen Recep amcayım.”

“Ben mısır tezgahına el konulduğu için kendini yakan yavuz polatım.”

“Bir uzman çavuş tarafından defalarca kez tecavüze uğrayan ve kahrından intihar eden ama Katili ve tecavüzcüsü serbest bırakılan İpek Er’in annesiyim ben.”