AKP İstanbul İl Başkanı propaganda yapmak istedi, yanlış fotoğraf paylaştı

AKP İstanbul İl Başkanı Kabaktepe’nin, muhalefetin ve bilim insanlarının tüm itirazlarına rağmen ısrarla yapılacağı söylenen Kanal İstanbul projesini savunmak için paylaştığı görsel tartışma yarattı.

Görsel: Karar Haber

Kabaktepe’nin paylaştığı görselin Antalya Boğaçayı Projesi’ne ait olduğu ve Kanal İstanbul’un resmi sitesinde de yer aldığı ortaya çıktı.

Hayata geçirildiği takdirde ‘Marmara Denizi çürük yumurta gibi kokacak’, ‘Ekolojik sistem bozulacak’ ‘İklim krizini derinleştirecek’ denilen  Kanal İstanbul projesi ile ilgili tartışmalar sürerken ilginç bir detay ortaya çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 9 Nisan günü katıldığı bir etkinlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kanal İstanbul ile ilgili “İsteseniz de istemesiniz de biz bu projeyi yapacağız. Yazın temelini atıyoruz” açıklamalarına cevap vermiş “İstanbul’da ne yazık ki büyük bir ihanet projesiyle alakalı ısrara devam ediliyor. Gayrı milli bir projedir. Bu gayri milli projenin yapılmaması için de sonuna kadar mücadelemizi kararlılıkla devam ettireceğiz.  Artık kimse İstanbul’a artık ihanet edemez” demişti.

Bunun üzerine AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de projeye destek için şahsi Twitter hebasından bir paylaşımda bulundu.

Kaynak: Karar