AKP’den HDP operasyonuna ilişkin ilk açıklama: 6-8 Ekim olaylarını asla unutmayız

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, HDP’ye yönelik operasyona ilişkin Diyarbakır’da yaptığı konuşmada, “Şimdi birtakım kişiler çıkıp, 6 yıl sonra mı bu işlemler yapılıyor diye yaygara çıkarmaya çalışıyor. Yapılan uygulama adli mercilerin takdiri. 6-8 Ekim olaylarını biz asla unutmayız.” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Fotoğraf: AA

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Diyarbakır’da Sanayi Mektebi’nin açılışı amacıyla düzenlenen törende HDP’ye yönelik operasyona ilişkin konuştu. Bugün gündemin biraz sıcak olduğunu belirten Varank, “Kobani olaylarını bahane ederek, şehirleri talan edenler hakkında yürütülen bir soruşturma neticesinde adli işlemler yapıldığını.” savundu.

‘Bir takım kişiler yaygara çıkarmaya çalışıyor’

HDP’ye yönelik operasyona tepki gösteren kast ederek, “Şimdi birtakım kişiler çıkıp, 6 yıl sonra mı bu işlemler yapılıyor diye yaygara çıkarmaya çalışıyor.” diyen Varank, yapılan uygulamanın adli mercilerin takdiri olduğunu söyledi. Varank, şu ifadeleri kullandı:

“Şunu açıkça söylemek istiyorum. Günlerce şehirlerimizi yakıp yıkan, kamu binalarımızı talan eden, Yasin Börü başta olmak üzere birçok sivilimizin canına kasteden bu olayları, bu işin sorumlularını unutacağımızı sanıyorlarsa, büyük yanılgı içindeler. Türkiye’yi terör iklimiyle dize getirme planlarının ilk aşaması olan 6-8 Ekim olaylarını, bu ihaneti biz asla unutmayız. Hamdolsun, büyük bir mücadele sergileyerek, bize kurulan tüm tuzakları tersine çevirdik.”

Kaynak: AA