AKP’li Özhaseki, HDP’ye oy verenlere ‘lanet’ okudu beddua etti

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP ve HDP’ye hakaretlerde bulunarak hedef gösterdi.

HDP’ye karşı açıkça tavır alınmasını isteyen Özhaseki, HDP oyları için “lanet” okuyarak beddua etti.

HDP’li Günay Özhaseki’ye tepki göstererek, “Bela okuduğunuz halk sandıkta selânızı okuyacak.” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Fotoğraf: AA

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri’de Melikgazi Belediyesi tarafından yapılan Dr. Sami İpek Bulvarı’nın açılış töreninde yaptığı konuşmada CHP ve HDP’ye ağır hakaretlerde bulundu. AA’nın geçtiği bilgilere göre; HDP’ye PKK’nin sözcülüğünü yaptığı suçlamasında bulunan Özhaseki, HDP’ye karşı açıkça tavır alınması ve bunun her fırsatta söylenmesini gerektiğini savundu.

HDP için “Bir gün olsun Meclis’te PKK’ya lanet olsun diyemediler” diyen Özhaseki, “Adi adamlar” diyerek hakaret etti. Özhaseki, “Üzülerek söylüyorum, ana muhalefetimiz de bunların sözcülüğünü yapmaya devam ediyor.” dedi.

Özhaseki, HDP’ye oy verenlere ‘lanet’ okudu

İsim vermeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da Gare’de yaşamını yitiren 13 kişinin sorumlusu olarak Cumhurbaşkanını gösterdiğini belirten Özhaseki, tepki çeken şu ifadeleri kullandı:

“Allah seni ıslah etsin. Ne olur, bir gün olsun PKK’yı kınasan, ne olur üç tane lanet olasıca oy alacağım diye bu adamlara yaltakçılık yapmasan. Yağ çekerek güya HDP’yi yanında tutup seçimlerde 4 tane oy almak için olmadık kalıba giriyorsunuz, yazık günah değil midir? Lanet olsun onların oylarına. Onların oylarının Allah belasını versin. Bunları her fırsatta söylemeliyiz. Yoksa doğruları konuşmuş olmayız. Bu topraklarda fitne bitinceye kadar temizlik sürecek” 

HDP’li Günay: Bela okuduğunuz halk sandıkta selanızı okuyacak

HDP Parti Sözcüsü Ebru Günay, Twitter hesabından Haseki’nin açıklamasını paylaşarak, şu ifadeleri kullandı:

“Sorumlusu olduğunuz ölümlerin daha acısı taze iken hesap vermek yerine bir halka, 6 milyon seçmene beddua okumak… Ne derseniz deyin herkes gerçeğin farkında, bela okuduğunuz halk sandıkta selânızı okuyacak, gideceksiniz. Ayrıca Bir halka beddua okumak kimsenin haddi değildir!”

Yeni1Mecra