AKP’li Şahin’den baro teklifine ‘devrim’ benzetmesi

AKP Genel Sekreteri Şahin, barolara yönelik kanun teklifinin muhalefetin engelleme çabalarına rağmen “meslek örgütleri alanında devrim niteliğindeki bir dizi reformun bu ilk adımını hayata geçirmeye kararlıyız” dedi.

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, barolara yönelik kanun teklifine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Şahin, “tekçi, vesayetçi, köhnemiş ve antidemokratik statükoya son verecek, aşırılıkçılığa ve ayrılıkçılığa engel olacak” diye nitelediği teklifin görüşmelerine TBMM Adalet Komisyonunda başlanacağını belirtti. 

Şahin, tekliflerinin daha çoğulcu, katılımcı, özgürlükçü, temsilde adaleti güçlendirmeyi, mesleğin onur ve saygınlığını pekiştirmeyi hedeflediğini iddia etti. Teklifin avukatlık mesleğinin onur ve saygınlığını daha da yukarılara çıkarmayı hedeflediğini de öne süren Şahin, muhalefet partilerini ise “statükonun yılmaz bekçileri” olarak suçladı.

Şahin, “Statükonun yılmaz bekçileri CHP-HDP-İYİ Parti ittifakının her türlü engelleme çabalarına ve dezenformasyon faaliyetlerine rağmen AK Parti Grubu ve Cumhur İttifakı olarak meslek örgütleri alanında devrim niteliğindeki bir dizi reformun bu ilk adımını hayata geçirmeye kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

AA – ANKARA