AKP’li Ünal, MKYK üyelerinden sırası gelenlerin aşı olduğunu savundu

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “AK Parti MKYK üyelerinden aşı olan var mı?” sorusuna “Sırası gelenler oldu sadece. Yani 3 doktor, 2 de eczacı arkadaşımız var.” yanıtını verdi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Fotoğraf: AA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, NTV’deki “Özel Röportaj” programında, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kovid-19 aşısı olup olmadığına ilişkin soru üzerine Ünal, “Hayır” yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, MKYK toplantısında, bu konuda belli endişeleri gidermek ve devlet başkanı, devlet büyüğü olarak teşvik anlamında aşı olacağını açıkladığını belirten Ünal, Erdoğan’a eşlik ederek Ankara Şehir Hastanesi’ne gittiklerini söyledi.

‘Sistemde sırası gelenler aşı oldu’

Orada sistemde sırası gelenlerin, uygun olanların aşılarını olduğunu savunan Ünal, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da dün siyasi parti liderlerine aşı olmaları yönünde çağrı yaptığını hatırlattı. 

‘Herhangi birisinin sistem dışında hastanelerde aşı olması mümkün değil’

Ünal, ilerleyen günlerde yeni anlaşmalarla Türkiye’ye yeni doz aşıların gelmeye başlayacağını dile getirerek, aşılama sürecinin son derece sistematik şekilde devam ettiğini savundu. Ünal, “Herhangi birisinin sistem dışında gidip hastanelerde aşı olması mümkün değil çünkü gelen bütün aşılar sayılı olarak Bilim Kurulu’nun yaptığı takvimlendirme çerçevesinde onay koduyla birlikte gerçekleşiyor.” diye konuştu. 

‘Sağlık sektöründe olan MKYK üyeleri aşı odu’

“AK Parti MKYK üyelerinden aşı olan var mı?” sorusuna ilişkin Ünal, sağlık sektöründe olan MKYK üyelerinin aşı olduğunu belirtirken, “Sırası gelenler oldu sadece. Yani 3 doktor, 2 de eczacı arkadaşımız var. Dolayısıyla bildiğim kadarıyla onlar aşı oldular.” dedi.

Kaynak: AA