AKP’lilerin cenaze namazlarında Bakanlık genelgesi işlemiyor

İçişleri Bakanlığı’nın tam kapanma genelgesi cenaze cemaatinin 9 kişiyi aşmamasını zorunlu kılarken AKP’lilerin cenaze namazında bu kural açıkça çiğnendi

Koronavirüs (Kovid-19) salgınının başından beri virüsün yayılmasını engellemek için cenaze merasimleri sadece yurttaşlar için sınırlı katılımla yapılırken, AKP’lilerin cenaze namazları ise kitlesel kılınmaya devam ediyor. “Tam kapanma”nın etkili olduğu ilk haftada AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kalabalık şekilde cenaze namazına katıldı.

Erdoğan, koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede 88 yaşında yaşamını yitiren Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın babası Ahmet Galip Yıldırım’ın cenaze namazına katıldı.

Yıldırım için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi’nde cenaze namazı kılınırken Yıldırım’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, milletvekilleri ve ilçe belediye başkanları katıldı. Ahmet Galip Yıldırım’ın cenazesi, Çengelköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.