Akşener, HDP’nin kapatılma davasına ilişkin soruyu yanıtlamadı

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Çanakkale’de esnafı ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

Ziyaretlerin ardından gazetecilere konuşan Akşener, HDP’nin kapatılmasına yönelik açılan davaya ilişkin soruyu yanıtlamadı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Çanakkale’de esnafı ziyaret etti. Fotoğraf: AA

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Çanakkale’de esnafı ziyaret etti. İlk olarak Biga ilçesine gelen Akşener’i, burada partililer karşıladı. Çanakkale’ye oy istemeye gelmediğini, dert ve sorun dinlemeye geldiğini belirten Akşener, bir iş yerinde yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:

“Siyasette rekabet olduğunda sizin üzerinizden seçmen velinimet gibi görülüyor. Ben sizlerden çok şey öğrendim. Esnaf elektrik parasından çok şikayet ediyor. Kovid-19 ile beraber işlerin çok düştüğünü söylüyorlar. Kirada olan yerlerde stopajdan çok şikayet var. Eleman çalıştırıyorsanız yanınızda onun sigortasından çok şikayet var. Pandemi girdi vaziyet ne diye sorduk. Esnaf ise faizlerin yüksekliğinden, işlerin durgunluğundan söz etti. Örneğin üre gübresi 160 lira, geçen sene 90 lira idi. Yüzde 80 artış var. Dönüme 25 kilogram dökülür.”

Bir reklam şirketinin sahibi Sebahattin Dinç ise iki iş yerinin bulunduğunu ancak iş yeri sayısını bire düşürmeyi düşündüğünü anlattı.

HDP’ye yönelik kapatma davası sorusuna yanıt vermedi

Daha sonra Akşener, ilçeden ayrılarak Çanakkale’ye hareket etti. Şehirde partililer tarafından karşılanan Akşener, Cumhuriyet Meydanı ve feribot iskelesindeki esnaflarla sohbet edip sorunlarını dinledi.

Ziyaretin ardından gazetecilere konuşan Akşener, “Türkiye için bugünün Çanakkale ruhunun canlandığı bir gün olmasını diliyorum. Özelliği de şu kuzey, güney, doğu, batı herkesin ve her bir yaş grubunun burada buluştuğu, kiminin fiziki olarak burada gelip şehit düştüğü ya da gazi olduğu, kiminin ruhunun burada olduğu bir dönem o. Bugün onu hem anmak hem o ruhu yeniden canlandırmak hem de şehitlerimize dua etmek için buradayız.” dedi.

Akşener, gazetecilerin, HDP’nin kapatılması istemiyle açılan davaya ilişkin sorularına ise yanıt vermedi.

Kaynak: AA