Akşener: Kızılay ile ilgili iktidar partisi gereğini yapmalı

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Kızılay ile ilgili konuşulanların korkunç olduğunu belirterek, “İktidar partisinin gereğini yapması lazım.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

İzmir’de temaslarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Balçova ve Buca ilçe başkanlıklarını ziyaret etti, daha sonra esnafla bir araya geldi. Ardından Konak ilçesindeki Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde esnafı gezen Akşener, kendisine iletilen sorunları grup toplantısında gündeme getireceğini söyledi.

‘Siyasetle alakası olmayan önerge reddedildi’

Bir gazeteci Akşener’e partisinin Çin’de ortaya çıkan yeni tip koronavirüs ile ilgili Meclis’te araştırma komisyonu kurulması önergesinin reddedildiğinin hatırlattı. Bunun üzerine Akşener, şunları söyledi: “Koronavirüsü Türkiye’ye girdi mi girmedi mi onu da bilmiyorum. Dolayısıyla samimi bir biçimde komite kurulmasını ve bu konuda hangi önlemlerin alınıp, vatandaşı nasıl bilgilendirilmesi gerektiğine yönelik siyasetle alakası olmayan, vatandaşın emniyeti açısından verilmiş bir önerge reddedildi. Ama virüs konusunda çok hassaslar, FETÖ virüsüne de aynısını yaptılar.”

‘Kızılay ile ilgili arkadaşlarımız çalışma yapıyor’

Kızılay üzerinden bağış yoluyla yapılan para transferine ilişkin soru üzerine Akşener, arkadaşlarının bu konuyla ilgili çalışma yaptığını dile getirdi. Akşener, Kızılay’ın kuruluşu çok eski olan ve tamamen vatandaşın bu milletin destekleriyle ve herhangi bir afette çare olmak üzere organize edilmiş bir kurum olduğunu söyledi.

‘İktidar partisi gereğini yapması lazım’

Akşener, şöyle konuştu: “Bu ortaya çıkanlar, konuşulan konular korkunç. Genel müdürün sosyal medyada televizyon programındaki konuşmasını gördüm. Ciddiyetten uzak, bizlerden oraya bağış yapmış vatandaştan bahsediyor. Bizler de onlardan birisiyiz. Alay eder gibi halinden son derece memnun bir tavrı var. Bu arkadaş istifa edecek gibi görünmüyor. Utanıp istifa etmesi gerekirken bunu yapacak gibi görünmüyor. Ama iktidar partisinin bunun üzerine gereğini yapması lazım. ‘Çekil kenara’ denmesi lazım.”

Bir gazetecinin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum tatilini hatırlatmasını Akşener, “Ben insanların günlük hayatında ne yaptığıyla ilgilenmiyorum. Çünkü o tür konuların kararını seçmen verir. O oraya gitti, bu buraya gitti bizim konumuz değil.” şeklinde değerlendirdi.

AA – İZMİR