Akşener’den Bahçeli’ye: Siyasi magazini hiç hoş bulmadım

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Devlet Bahçeli’nin ‘Eve dön” çağrısına, “Siyasi magazini hiç hoş bulmadım” şeklinde yanıtladı. Akşener, Erdoğan’a da “Ortağı ile ilgilen” çağrısı yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, il-ilçe esnaf ziyaretlerine Nevşehir İlinde devam ediyor. Akşener, ilk durağı Acıgöl İlçesinde ilgiyle karşılandı. Acıgöl ve Merkez esnafını ziyaret eden ve sorunlarını dinleyen Akşener, daha sonra Hacıbektaş İlçesine geçti. Burada Hacı Bektaş-ı Veli Türbesini ve Ana Arife Ulusoy’u evinde ziyaret etti.

Akşener Covid 19 salgını sebebiyle bıraktığı ilçe gezilerine bugün yeniden başladığını söyledi. Ayasofya Camiini ziyaret ettiğini bugün de Nevşehir’de Hacı Bektaş-ı Veli’nin Türbesini ziyaret ederek dua ettiğini söyledi.

Açıklamasının ardından gazetecilerin, Bahçeli’nin “Eve dön” çağrısını nasıl yorumluyorsunuz? sorusuna Akşener şu yanıtı verdi:   

“Ben aracılığınızla Sayın Erdoğan’a bir çağrıda bulunmak istiyorum, Ortağı ile ilgilinsin. Ne zaman Sayın Erdoğan’ın ilgilisi azalıyor Sayın Bahçeli başta ben olmak üzere partime saldırıyor. Biz bundan bıktık, lütfen ortağı ile ilgilensin. Birincisi bu, ama diğer taraftan siyasi magazin konularında konuşmayı ve siyasetçilerin ita amiri pozisyonunda parmak sallamasını siyasi nezaketle hiç uygun görmediğimi, bağdaştırmadığımı söylemek isterim. Sayın Bahçeli’nin en önemli özelliği kendisinin altını ısrarla çizdiği nezaketidir ama Türkiye’nin özellikle ekonomi noktasında problemleri olduğu bir dönemde, üzerine salgın yaşadığımız bir dönemde esnafımızın, işçimizin, işsiz gencimizin, tarımımızın pek çok sorunu varken, milletin sesini duymak yerine, o sese bir cevap vermek yerine siyasi magazinle meşgul olmasını da hiç hoş bulmadığımı, hiç hoş olmadığını ifade etmek isterim. Bir kez daha söyleyeyim Sayın Erdoğan lütfen ortağınızı üzerimize sardırmaktan alın, yeterli ilgiyi gösterin. Bizim derdimiz millettir, milletin sesidir.”