Akşener’den Erdoğan’a: Dolar 8’i geçmiş, senin canın keyif çayı istiyor mu?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunarak Erdoğan’a yüklendi.

Akşener, ‘Dolar 8 lirayı geçmiş, Euro 10’a koşuyor, senin canın keyif çayı çekiyor mu?’ diye sordu.

Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu

Akşener, Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron ile AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yaşanan gerileme dair, “Hangi ülkede işler kötüye gitse hemen bir günah keçisi bulunup her şey ona yükleniyor. İslam düşmanlığı da yabancı düşmanlığı da bunun en yaygın örneklerinden.”

“Saygısızca ve düşmanca bir dille söylenen yalanlar vatandaşları oyalamanın en popüler yolu. Biz bunu ülkemizden de batıdan da iyi biliyoruz. Milli çıkarlardan önce kendi şahsi çıkarları üzerinden siyaset yapanları batıdan da ülkemizden de görüyoruz.”

“Kendi iktidarını kurtarmak için peygamberimize hakaret etmeyi mübah gören Macron’u ve onun temsil ettiği bu barbar zihniyeti kınıyorum” dedi.  

Ağız dalaşını girmenin güçsüzlerin acizlerin başvurduğu yol olduğunu belirten Akşener, Erdoğan’a seslenerek, “Takındığın bu tavırla Macron’u pişman etmedin bilakis Macron’a destek çıtın. Türk dış politikasını egona meze yapmaktan artık vazgeç. Yabancı ülkelerin ergen tavırlı liderlerine cevabı devlet adamlığıyla ver” dedi. 

Bütçe eleştirisi

Meclis’e getirilen 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Teklifi’ne dair de Akşener, “Ana hatlarından anlıyoruz ki bu bütçe Türkiye’nin fakirleştiğinin itiraf belgesidir. AKP iktidarı ergenliğin kurumsallaşmış hali gibi davranmaya devam etse de bizim için milletimizin yararına atılacak bir adam kimin ne oy verdiği önemli değil” dedi. 

Keyif Çayı

Erdoğan’ın “Eve ekmek götüremiyoruz” diyen yurttaşa yönelik “Abartı geldi, keyif çayı iç” ifadeleri için de, “Gerçekten ibretlik. Yazıklar olsun” diye soran Akşener, “Dolar 8 lirayı geçmiş, euro 10 liraya yürüyor. Bu tabloya bakınca senin keyif çayı içesin geliyor mu sayın Erdoğan. Sayın Erdoğan o çayı biraz da senin şu kodamanların içse olmaz mı?

Türkiye’nin zenginliğinden biraz da alın teriyle çalışan işçi kardeşim, işsiz gençlerimiz, memurlarımız faydalansa olmaz mı? Çok da güzel olur ama bunlar Sayın Erdoğan’ın siyasi anlayışıyla olmaz” şeklinde konuştu.  Yurttaşlara seslenen Erdoğan, “Bu iktidarın senin sorunlarını çözeceği yok ama merak etme onlar yoksa biz varız” dedi. 

‘TRT milletin sözü olmalı’

“Milletin kürsüsünde bu hafta besicilerimizi sorunlarını dinleyeceğiz” diyen Akşener, “Emre Ersoy aramızda devletin televizyonu takiptedir birazdan yayını keserler. Ama bir kez daha hatırlatmak istiyorum ki milletin vergileriyle yayın yapan TRT önce milletin sözü olmalıdır. Bu kadar korkmayın be kardeşim. Emre Ersoy’dan bu kadar korkmayın” şeklinde konuştu. 

MA