Akşener’den Meclis’e acil toplanma çağrısı

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Suriye’de oluşan yeni ve ağır şartları değerlendirmek üzere TBMM’yi kapalı oturumla acil olarak toplanmaya çağırdı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yaptığı yazılı açıklamada Suriye’nin İdlib kentinde 5 asker ile bir sivil memurun hayatını kaybettiğini belirtti. “Başkalarının inisiyatifine bırakılmayacak kadar kıymetli milli varlığımız, bu saldırıyla bir kez daha hedef alındı.” diyen Akşener, bu durumun kendilerini önemli bir görevle karşı karşıya bıraktığını kaydetti.

Akşener, “Ve yine tarihte örneği olduğu üzere, milli varlığımızın hedef alındığı zamanlarda, Türkiye Büyük Millet Meclisi mutlaka görevinin başında olmalıdır.” diyerek, İdlib’deki saldırı karşısında milli bir görev çağrısını yapmak ihtiyacı hissettiğini ifade etti.

Suriye’de oluşan yeni ve ağır şartları değerlendirmek üzere TBMM’ni kapalı bir oturumla acil toplanmaya çağıran Akşener, şunları kaydetti: “İktidarı da milli duruşa katkı sunacak şekilde, aziz milletimizin vekillerini bilgilendirmeye ve tarihi sorumluluğunu yerine getirmeye çağırıyorum.”