Akşener’in heyetine İkizdere’deki sataşmanın hazırlığı önceden yapılmış

Meral Akşener’in Rize İkizdere ziyaretinde bir grubun gerçekleştirdiği saldırının önceden hazırlandığına ilişkin bilgiler edinildi.

Yeni1Mecra’nın yerel kaynaklardan aldığı bilgilere göre, Akşener ve İYİ Parti heyetinin geleceği günün sabahı İkizdere’de AKP teşkilatı ilçeye yoğun biçimde bayraklar astı ve kalabalık bir topluluk oluşturdu.

Rize İkizdere’deki Eşkencedere Vadisi’ne yapılmak istenen taşocağına karşı köylülerin direnişi devam ederken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener direnişçi köylülere destek ziyaretinde bulundu.

Meral Akşener ve beraberindeki İYİ Partililer yaklaşık 50 arabalık bir konvoyla İkizdere’ye geldi.

Öte yandan AKP İlçe Örgütünün de sabahtan itibaren hazırlık yaptığı ve ilçede çok miktarda bayrak astığı, kalabalık bir topluluk oluşturarak gelecek İYİ Parti konvoyunu beklediği öğrenildi.

A Haber detayı

Diğer günlerde ilçede görülmeyen A Haber ekibinin de Meral Akşener’in geleceği saatlerde ilçede olması ve İYİ Parti liderine provokatif bir sorunun sorulduğu sırada tam orada bulunması da dikkat çekici bulundu.

Kavga çıktı

Oda TV’nin haberine göre Akşener, İkizdere ilçesinde esnaf ziyareti yaptığı sırada Akşener’in yanına yaklaşan bir kişi, “PKK ile işbirliği yapan ne işiniz var sizin? Açıklama yapar mısınız?” dedi.

Akşener ise, “Yapmıyoruz kardeşim. Ezan saati iftira ediyorsunuz. Sizi Allah’a havale ediyorum. Meral Akşener’e diyorsunuz. Megri megriyi ben mi söyledim? Osman Öcalan’ın mektubunu ben mi okuttun? Hadi oradan” diyerek tepki gösterdi.

Kişilerden birinin AKP kongresinde fotoğrafı çıktı

Odatv’de yer alan habere göre, Kavgaya karışan isimler de dikkat çekti. Kavgayı ateşleyen kişilerden birinin AKP kongresinde fotoğrafları çıktı.