Alaattin Çakıcı’dan Peker’e tavsiye: Devletin bekasını gözet, özel ilişkileri mahremde tut

Yazılı bir açıklama paylaşan Alaattin Çakıcı adını anmadan Sedat Peker’i uyardı: “Birileri yanlışın içindeyse Türkiye’nin bekası söz konusu olduğu bu dönemde görevini ifa edenlere söz söylememesi gerekir”

Son günlerde çektiği videolarla ve bu videolarda Süleyman Soylu, Mehmet Ağar gibi isimlere yönelik suçlamalarda bulunarak gündeme gelen organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e adını anmadan cevap veren bir başka organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı “birileri yanlışın içindeyse Türkiye’nin bekası söz konusu olduğu bu dönemde görevini ifa edenlere söz söylememesi gerekir” dedi.

Alaattin Çakıcı, kendi ıslak imzasıyla ve 14 Mayıs 2021 tarihiyle paylaştığı yazılı bir açıklama yaptı.

Yazılı açıklamasında Çakıcı, birkaç defa tekrarlayarak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kendisi üzerinde yıpratılmaya çalışıldığını, onu cezaevinden çıkarmak amacıyla af çıkarıldığının ileri sürüldüğünü, bunun doğru olmadığını savundu. Çakıcı konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Af yasasından önce devam eden mahkemelerim var. Özgürlüğü onursuz yaşayacaksam eğer her gün gündeme getirenlere şunu söylüyorum, devam eden mahkemelerimi hızlandırın. Ömrümde cezaevlerinde hep şerefimle yattım. Asla ömrümde kimseye boyun eğmedim.”

‘Dış güçlerin piyonu olan zat’

Alaattin Çakıcı, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında da şunları yazdı: “İşi gücü Cumhur İttifakına saldıran, dış güçlerin piyonu olan zat; sürekli beş paralık mafya ile işbirliği yaptılar cümlesini dile getirerek kitlelerin önünde onurumu rencide etti. Sonunda kendisine cevap verdim. Türkiye’de ve Avrupa’daki basını ayağa kaldırdılar. HDP ile iş birliği yapan, konuşurken sürekli hata yapan bu gafil muhbir kendi onurunu düşündüğü kadar bir bireyin geçmişi kriminal suçlu da olsa onun onuru ile oynama hakkını seçilmiş milletvekili oluşundan anayasada herkese hakaret edebilirsin diye bir kanun yok.”

‘Devlet zamanı gelince bağırsaklarını temizler’

Alaattin Çakıcı, yazılı açıklamasında, adını anmadan, son günlerde yayımladığı video görüntüleriyle gündeme giren Sedat Peker’i yanıtladı.  Çakıcı, devletin zamanı geldiğinde “bağırsaklarını temizleyeceğini” söyledi. Peker’in iddialarıyla ilgili Çakıcı şu ifadeleri kullandı:

“Son günlerde Türkiye’nin geçmişine yönelik bazı oluşumlar deşifre edilmektedir. Bunların hepsi devlet arşivinde mevcuttur. Bugün gündeme getirmek FETÖ’ye, HDP’ye , CHP’ye Davutoğlu ve Babacan’a ve bazı İYİ Partililerin eline geçmişten kaynaklanan bazı oluşumlarla ilgili silah vermektedir. Devletimiz zamanı geldiği zaman her türlü yasadışı pisliğe bulaşmış olan olanları layık olduğu yere kapatıp, devlet kurumları içerisinde bu tip insanlarla iş birliği yapanlardan dolayı bağırsaklarını temizleyecektir. Aziz Türk milleti bundan emin olsun.”

‘Devletin bekasını gözet, özel ilişkileri mahremde tut’

Çakıcı, Süleyman Soylu ile ilgili olarak da bir yandan Soylu’nun “bedenini 5000 derecedeki ateşin içine attığını” söylerken, diğer yandan “Türkiye’nin bekası söz konusu olduğu bu dönemde görevini ifa edenlere söz söylememesi gerekir. Kişilerin bir birileri ile özel ilişkileri bile olsa mahremde kalmalı” diye yazdı. Çakıcı’nın konuyla ilgili sözleri şöyle:

“Cumhuriyet tarihi terörle mücadele etmiş en İçişleri Bakanı sayın Soylu ile ilgili bir şeyler söylenmektedir. Sayın SOYLU’yu Türkiye tanıyor. Terörle ile ilgili bedenini 5000 derecedeki ateşin içine atmıştır. İnsan bir şeylerin ortaya dökülmesini istiyorsa lütfen sapla sapanı bir birinden ayırmasını bilmeli. Yurtiçi ve yurtdışında Türküm, Türkmenim devlet benim için her şeydir diyenlere şunu hatırlatmak isterim, birileri yanlışın içindeyse Türkiye’nin bekası söz konusu olduğu bu dönemde görevini ifa edenlere söz söylememesi gerekir. Kişilerin bir birileri ile özel ilişkileri bile olsa mahremde kalmalı.”

Görece yumuşak üslup

Alaattin Çakıcı’nın bu yazılı açıklamasındaki üslubunun önceki açıklamalarına göre “yumuşak” olduğu, Sedat Peker’e doğrudan ve sert suçlamalarda bulunmayıp daha çok “tavsiye” niteliğinde sözler söylediği görüldü.

Yine açıklamada Devlet Bahçeli’ye sık sık özel bir saygıyla hitap edildiği, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da (daha sınırlı ölçüde) övüldüğü ve saygı ifadeleri kullanıldığı kaydedildi.

Yeni1Mecra