Altan’ın avukatı AYM kararına karşı ‘Sosyal medya mahkemesine’ başvurdu!..

Gazeteci Yazar Ahmet Altan’ın avukatı Figen Çalıkuşu, Anayasa Mahkemesi 2. Bölümü’nün Altan davasında “hak ihlali” bulmamasına isyan etti “Hukuk çığlığımız duyulmak istenmiyor” dedi. 

Gazeteci – Yazar Ahmet Altan

Aynı zamanda Yeni1mecra’nın da yazarları arasında yer alan avukat Çalıkuşu, Anayasa Mahkemesi 2. Bölümü’nün Ahmet Altan’ın adli kontrol ile tahliye edilmesine rağmen yeniden tutuklanmasında hak ihlali bulunmamasını çektiği videoyu sosyal medyada yayınlayarak tepki gösterdi.

Avukat Figen Çalıkuşu, Anayasa Mahkemesi’nin kararını “Bu bırakın hukukçu olmayı, hukuk fakültesi ikiden terk birinin bile kabul edemeyeceği skandal bir karardır” dedi ve “Hukuk çığlığımız duyulmak istenmiyor. Oysa hukuk herkes için, hepimiz için… Hukuk bir bütündür. 

Hukuksal haklılığımızı madde madde videoyla anlatma yoluna gitmek bu mecburiyetinden doğdu. Hukuksuzluk o düzeyde ki hukuk arayışımız işin yeni yollar ve çareler icat eder hale geldik” diye konuştu. 

Hak ihlaline uğrayan pek çok yurttaş gibi Avukat Çalıkuşu da AYM kararına karşı “Sosyal medya mahkemesine” başvurdu ve çektiği videolarla AYM’ye ve kamuoyuna gerekçeli 4 soru yöneltti. 

İşte Ahmet Altan’ın AYM kararına karşı Avukat Çalıkuşu’nun videosu…