altKitap 2020 Öykü Ödülü sonuçları açıklandı

altKitap 2020 Öykü Ödülü kazananları sosyal medya üzerinden canlı yayınla açıklandı. Şefkateli Birahanesi’nin Gayriresmî Tarihi isimli öyküyle Hakkı Onur Ulu birinci oldu. İkinci Yarın Buraya Birisi Gelecek öyküsüyle Tuğçe Öz, üçüncü ise Telekinezi ile Emel Karayol oldu.

Sıralamaya sokulmuş olan bu metinlerin yanı sıra seçkiye girmeye değer görülen isimler de açıklandı. Yakın zamanda yayınlanacak olan altKitap 2020 Öykü Seçkisi içinde okurlarla buluşacak olan diğer kazananların listesi şöyle:

Öteki isimli öyküsüyle Onur Akbaba, Kelimeler Kelimeler… ile Yılmaz Andiç, Işık ile Sibel Apaydın, Berber isimli öyküsüyle Ayşem Dur, Zamanı Geriye Saran Kaset ile Özgür Kayım, Şimendiferli Köstekli Saat ile Abdullah Öztürk, Bir Garip Hikaye ile Fulya Taşçeviren ve Cıs isimli öyküsüyle Hakan Sarıpolat.

Bugüne dek hazırlanan altKitap öykü seçkilerine ücretsiz biçimde ulaşmak mümkün.

Katy Perry yeni albümünün ilk şarkısını yayınladı

Pandemi günlerinde ünlü müzisyenler anlaşmalı oldukları şirketlerin yönlendirmesinde yeni işlerini piyasaya sürmekten çekinirken Katy Perry farklı bir karar aldı. 14 Ağustos tarihinde altıncı stüdyo albümünü yayınlayacağını açıklamış olan Perry iki ay önce albümden bağımsız Never Worn White parçasını paylaşmıştı.

Geçtiğimiz günlerde yeni albümünün Daisies isimli çıkış teklisini daha fazla beklemeden yayınlama kararı alan Katy Perry’nin bu stratejisi dinleyicilerini sevindirirken piyasanın diğer aktörlerini şaşırttı. 2019 senesi içinde Never Really Over, Small Talk, Harleys in Hawaii gibi bağımsız teklilerle dikkat çeken şarkıcı Witness isimli son albümünü 2017 tarihinde yayınlamıştı.

Haluk Bilginer Alex Rider dizisinde

Genç yetişkinler için yazdığı roman serileriyle tanınan Anthony Horowitz’in çok sevilen karakteri Alex Rider’ın dizisi tamamlanmış yayını bekliyordu. Ekim 2019 içinde fragmanı yayınlanmış olan sekiz bölümlük ilk sezonda Haluk Bilginer’in baş kötü karakteri oynadığı ortaya çıktı. Fragmanda gizemi korumak adına çok kısa gösterilmiş olan usta aktör Dr. Hugo Grief rolünü üstlenecek.

Amazon Prime platformunda yayınlanacağı bildirilen dizinin ilk sezonunun Alex Rider karakterinin yer aldığı ikinci roman olan Point Blanc’tan senaryolaştırıldığı biliniyor. Ölen iki milyarderin aynı kolejde çocuk okutmakta olduklarını anlayan İngiliz istihbarat servisi MI6 bu okula genç bir ajan sokmak için Alex Rider’ı kullanır. Fransız Alpleri’nde konumlanmış olan bu özel okul Haluk Bilginer’in canlandırdığı eksantrik bilim insanı tarafından yönetilmektedir.