Altun: Yardım kampanyası devlet-millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatıldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “helpturkey” etiketiyle başlatılan yardım kampanyasını “sözde” olarak nitelendirdi.

Altun, söz konusu kampanyanın “devlet-millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatıldığını” savundu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabı Twitterda orman yangınlarına ilişkin paylaşımda bulundu. Türkiye’yi etkisi altına alan orman yangınlarıyla devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini belirten Altun, “35 ilimizde 129 yangının 122’si kontrol altına alınmıştır.” dedi.

‘Yardım kampanyası devletimizi aciz göstermek amacıyla başlatılmıştır’

Twitterda ilk gündemler arasına yerleşen “helpturkey” (Türkiye’ye yardım et) etiketiyle yapılan yardım kampanyasına ilişkin isim vermeden suçlamalarda bulunan Altun, “#StrongTürkiye” (Güçlü Türkiye) etiketiyle şu ifadeleri kullandı:

“İyi niyetli her yardım ve katkı milli birlikteliğimizin gereğidir. Ancak bu akşam itibariyle yurtdışından ve tek merkezden organize edilen sözde yardım kampanyası ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet-millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır. Türkiyemiz güçlüdür. Devletimiz dimdik ayaktadır. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi yitirdiğimiz canlar dışında bütün kayıplarımızı telafi edecek, içimizi yakan bu ateşi söndüreceğiz.”

‘İletişim platformlarındaki bilgiler yalan haber’

Şu anda sosyal iletişim platformlarında, anlık mesajlaşma gruplarında, forumlarda yayılan bilgilerin büyük çoğunluğunun da “yalan” haber olduğunu savunan Altun, “Bugün böyle bir doğal afet durumunda dahi bu türden yalanları yayanların tuzağına düşmeyelim. Lütfen resmi mercilerin açıklamalarına itimat edelim.” dedi.

Yeni1Mecra