Ankara Devlet Opera ve Balesi ‘Napoli Gecesi Konseri’ ile sezonu açtı

Ankara Devlet Opera ve Balesi, yeni sezonu Opera Sahnesi’nde Covid-19 tedbirleri altında “Napoli Gecesi Konseri” ile açtı.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) sebebiyle uzun süredir kapalı olan salonlar, eylül ayı ile başlayan etkinliklerle yeniden kapılarını sanatseverlere açtı. Ankara Devlet Opera ve Balesi de sezon açılışını dün gece dünyaca ünlü bestecilerin en seçkin aryalarının seslendirildiği “Napoli Gecesi Konseri” ile yaptı.

Tenorlar Barış Yanç, Fatih Kayhan, Okan Başel, Arda Doğan, Mehmet Kavil’in sahne aldığı konserde, piyanist Hande Uçar sanatçılara eşlik etti. Konser, Opera Sahnesi’nde, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyularak gerçekleştirildi. Sosyal mesafe kuralları gereğince alan kapasitesinin üçte biri kullanıldı.

Etkinlik, Ankaralı sanatseverlerin beğenisini kazandı. 

Etkinlikler eylül boyunca çeşitli konserlerle devam edecek

12 Eylül’de Azerbaycanlı bestecilerin Türkiye’de az seslendirilen şarkılar, mahnılar ve aryaları ile “Azerbaycan Konseri”, 15 Eylül’de S. Rahmaninov, A. Pahmutova ve P. I. Çaykovski gibi önemli Rus bestecilerin Rusça şarkıları ve romansları ile “Rus Gecesi”, 19 Eylül akşamı “Bir Sonbahar Gecesi Konseri” verilecek.

24 Eylül’de “3 Soprano Konseri” ile devam edecek etkinlik dizisi, 30 Eylül akşamı “3 Tenor Konseri” ile son bulacak.

AA – ANKARA