Ankara’da 15 gün süreyle eylem ve etkinlik yasağı

Ankara Valiliği, Covid-19 salgını gerekçesiyle kentte 15 gün süreyle her türlü toplantı, gösteri yürüyüşü ve benzeri faaliyetlerin “kısıtlanmasına” karar verdi.

Fotoğraf: Tumay Berkin

Ankara Valiliği, alınan tedbirlere rağmen son günlerde kentte Covid-19 vaka sayılarında artış olduğunu belirterek, bu kapsamda İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu olarak kararlar alındığını bildirdi. Ankara Valiliği’nin resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, “Vatandaşların çok yakın mesafede bir arada bulunarak hastalığı bulaştırma riski bulunduğunun değerlendirildiği taziye evleri, asker uğurlamaları ve benzeri faaliyetlerin durdurulmasına rağmen, zaman zaman bu kısıtlamaların ihlal edildiği anlaşıldığından, bu kapsamda alınan tedbirlerin gözden geçirilerek gerekiyorsa ilgili kurumlarca önleyici ek tedbirlerin alınmasına” karar verildiği belirtildi.

Açıklamada, kentte 15 gün süreyle 2911 sayılı Kanun kapsamında insanların toplu olarak bir araya gelmelerine neden olabilecek her türlü toplantı, gösteri yürüyüşü ve benzeri faaliyetlerin düzenlenmesinin de “kısıtlanmasına” karar verildiği kaydedildi.