Ankara’da 27 meydan ücretsiz internete kavuştu

Öğrencilerin yararlanması için 918 mahallede ücretsiz internet hizmeti sağlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz internet hizmetinin verildiği meydan sayısını da 27’ye yükseltti. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla uzaktan eğitim alan öğrencilerin yararlanması için 918 mahallede ücretsiz internet hizmeti sağlıyor. Belediye, bu hizmeti genişleterek kent meydanlarına taşımaya başladı.

ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın “İnternete erişim hakkının temel bir insan hakkı olduğuna inanıyoruz” diyerek hayata geçirdiği projenin ilk etabında kentin 35 meydanına yapılması planlanan çalışmaya devam ediliyor.

Ankara Kalesi, Hacı Bayram Veli Camii ve Bahçelievler Adnan Ötüken Parkı’nın da eklenmesiyle kentte ücretsiz internet hizmetinin verildiği meydan sayısı 27’ye yükseldi. 

1,9 milyon metrekarelik alan internetle buluştu

Ankara’nın farklı noktalarında toplam 10 milyon metrekarelik alana ücretsiz internet sağlanmasının planlandığı proje kapsamında Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından bugüne kadar 1 milyon 900 bin metrekarelik alan ücretsiz internetle buluşturuldu.

wifi.ankara.bel.tr adresi üzerinden aktifleştirilen meydanlar tek tek gösteriliyor.  Merkez ve ilçe meydanlarına ücretsiz internet uygulaması kapsamında kalan meydanlarda da kısa sürede internet erişimi sağlanması hedefleniyor.

Proje kapsamında kent genelinde yıl sonuna kadar meydan ve rekreasyon alanlarında toplam 65 noktada vatandaşların ücretsiz internet kullanabilmesi amaçlanıyor.

Yeni1Mecra