Ankara’da ikinci saldırı: Gazeteci Uğuroğlu darp edildi

AKP’yi eleştiren Yeniçağ Ankara Temsilcisi ve yazarı Orhan Uğuroğlu evinin önünde saldırıya uğradı.

Yeni Çağ gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu aracına bindiği sırada arkadan gelen 3 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Bugün Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ da silahlı ve sopalı saldırıya uğradı.

Uğuroğlu’nun aracına bindiği sırada arkadan gelen 3 kişilik bir grubun saldırısına uğradığı belirtildi. Saldırının ardından saldırganlar kaçtı. Durumunun iyi olduğu öğrenilen Uğuroğlu’nun, emniyette ifade verdiği belirtildi. 

Uğuroğlu, “Bir haber dikkatimi çekti ki içim acıdı, yüreğim yandı, zihnim allak bullak oldu. Marketler kilosu 200 liraya yükselen bebek mamaları çalınmasın diye kilitli, alarmlı kutulara koymuşlar. Bir anne düşünün bebeğine mama alacak parası yok. Ve anlaşılan o ki mamalar marketlerden çalınıyor. Marketler de bebek mamaları çalınmasın diye alarmlı kutulara koyuyorlar. Yüz kızartıcı bir durum bu… Hem AKP iktidarı için hem de ekonomiyi yöneten kadrolar için bundan daha büyük yüz kızartıcı bir örnek olamaz. Bebek mamasına alarm takılıyorsa ki takılıyor, kocaman bir yuh olsun” ifadelerini kullanmıştı. 

Bugün Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ da 5 kişinin silahlı ve sopalı saldırısına uğramıştı.

MA