Ankara’da karantinada olan 250 kişi başka yurda nakledildi

Suudi Arabistan’dan döndükten sonra Ankara’da karantinaya alınan vatandaşlardan yaklaşık 250’si otobüslerle İskitler’deki Hüseyin Gazi Öğrenci Yurdu’na nakledildi.

Gölbaşı KYK Yerleşkesinde karantinada tutulan vatandaşların 250’si başka yurda nakledildi

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında Suudi Arabistan’dan dönen vatandaşların bir kısmı 15 Mart’tan itibaren Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Gölbaşı Yerleşkesi’nde karantinada tutuluyordu.

Alınan bilgiye göre; 29 Mart’ta tahliyesi planlanan ancak sağlık taramalarının sürmesi nedeniyle ayrılmaları ertelenen vatandaşlardan bazılarının nakli için Gölbaşı KYK Yerleşkesi’nde ve naklin gerçekleşeceği İskitler’deki Hüseyin Gazi Öğrenci Yurdu’nda dün akşam saatlerinde hazırlık başladı.

Nakledilenler arasında Umre’den dönenler vatandaşlar da yer alıyor

Nakledilenler arasında umreden dönenler de bulunuyor

Sağlık kontrolleri tamamlanan vatandaşlardan yaklaşık 250’si otobüslerle Hüseyin Gazi Öğrenci Yurdu’na nakledildi. Vatandaşların nakil işlemleri polis ekiplerinin nezaretinde 14 otobüsle ve her araçta en fazla 20 kişi bulunacak şekilde gerçekleştirildi.

Suudi Arabistan’da çalışanlar, seyahat amacıyla yurt dışına gidenler ve umreden dönenlerin de aralarında olduğu öğrenilen kişilerin, yeni yerlerindeki odalarda tek kişi olarak kalacakları belirtildi.

AA – ANKARA