Ankara’da kısıtlama sonrası yoğunluk yaşanıyor

Sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesinin ardından Ankara’da bir çok caddede araç trafiği oluştu.

Alışveriş yapmak isteyen yurttaşlar ise market, fırın ile Et ve Süt Ürünleri Kurumu önünde yüzlerce metreye ulaşan uzun sıralar oluşturdu.

Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ardından Ankara sokaklarında yoğunluk oluştu. Çankaya İlçesi’nde bulunan Atatürk Bulvarı ile Ziya Gökalp ve Mithatpaşa caddelerinde araç trafiği yaşandı. Market ve fırınların önünde uzun sıralar oluştu. Salgına karşı maske takarak önlem alan yurttaşlar, pazarlarda alışveriş yaptı.

Otobüs duraklarında yoğunluk

Sabahın erken saatlerinde işe giden yurttaşlar belediye otobüslerini tercih etti. Otobüs duraklarında kalabalıklar oluşurken, zaman zaman sosyal mesafe aşıldı.

Sakarya Caddesi’nde bulunan çiçekçilerin çöpleri, solan çiçeklerle doldu. Çiçekçi esnaflar, binlerce TL zarar ettiklerini belirtti ve sektöre destek çağrısı yaptı.

Et ve Süt Kurumu önünde uzun sıra oluştu

Yoğun kalabalık ve yüzlerce metre sıra oluşan Sakarya Caddesi’nde, yurttaşlar duruma tepkili. Et ve Süt Kurumu önündeki uzun sıra, caddenin iç kesimlerine kadar uzandı. Maske takarak kendini korumaya çalışan yurttaşlar, her ne kadar sosyal mesafeye dikkat etse de kimi zaman bu mümkün olmadı. Uzun kuyrukta, yurttaşlar arasında kimi tartışmalar yaşandı.

Yurttaştan zam tepkisi

Sırada bekleyen bir yurttaş, artan zamlara tepki göstererek, “Önceden tüp, gaz kuyruğu var diyorlardı. Eskiden yılbaşlarında zam yapılırdı, şimdi saniyede bir zam yapılıyor. Yetkililere sesleniyorum; buradaki de varlık kuyruğu mu? Binlerce kişi var sırada, insanlar oruçlu, güneşin altında bekliyorlar, ellerini vicdanına koysunlar.” dedi.

MA – ANKARA